moderné riešenia

 

Takto sme zmodernizovali pôvodný objekt rodinného domu . Takmer 100% prestavba a dostavba domu. Ak je pôvodná stavba zdravá, suchá a dobre umiestnená na pozemku, tak ju určte nebúrajte.  Tu sa môžete inšpirovať možnosťou modernizácie domu v Podunajských Biskupiciach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Aj pôvodnú zástavbu je vždy možné inovovať, modernizovať a prispôsobiť potrebám rodiny. Predstavujeme vám zaujímavý koncept priamo v centre Partizánskeho kde citlivou prístavbou a rekonštrukciou pôvodnej stavby takzvaného baťovského pol-domku vznikne architektúra, ktorá rešpektuje ducha minulosti a zároveň oživuje  prostredie  pre nového vlastníka objektu .  

 

 

 

 

Inšpirujte sa modernizáciou domu v Trenčiansky Tepliciach, realizácia aktuálne prebieha.

 

 

Pri modernizácii a dostavbe domu vo Zvolene,   sme nemenili statiku pôvodnej stavby

(obvodové a nosné vnútorné konštrukcie ostali zachované). Miernym zásahom do konštrukcie strechy sme vytvorili z dvorovej časti strešný vikier.  Priestor podkrovia plánuje investor ako otvorený s dostatočným presvetlením.  K domu sme navrhli prekrytie stojiska pre dve autá a prepojenie strechy so skladom, ktorý bude v budúcnosti využitý na komerčné účely. V zadnej časti je navrhnutá pergola, ktorá bude v budúcnosti slúžiť ako zimná záhrada.  Investor plánuje realizovať tienenie okien pomocou zabudovaných žalúzií Z90. Prevažné plochy fasády na  objekte budú realizované kontaktným zatepľovacím systémom.  Investor plánuje realizovať aj systém prevetrávanej fasády.

Tvar sedlovej strechy bude v plnej miere zachovaný. Pri rekonštrukcii strechy dôjde k realizácii atikového muriva a odstráneniu pôvodných previsov ponad štítové murivo. Krytina bude vymenená v celkovej ploche a konštrukcia krovu bude zaizolovaná, za  účelom podkrovie zobytniť.

Copyright © 2012-2024 m8arch s.r.o. Tvorba web stránok - Ján Ďuriga

+421 902 429 902 | info@m8arch.sk