moderné riešenia
25. 02.

realizácia rd v Hlohovci

Radi by sme sa s Vami  podelili o pár myšlienok a faktov, ktoré práve Vám môžu pomôcť pri realizácii Vášho kúska domova. Tvorba v architektúre je vývoj, preto sme investorovi vždy nablízku, aby sa mohol s nami poradiť.

PRVÁ OBHLIADKA


Na začiatku každého projektu je obhliadka daného miesta či priestoru a konzultácia s klientom. V tomto prípade išlo o hrubú stavbu rodinného domu v Hlohovci. Našou úlohou bolo doriešiť exteriérové fasády, okolie a interiér domu. Exteriérové úpravy okolia spočívali aj v návrhu záhradného pavilónu, ktorý priamo nadväzuje na obývaciu izbu.

Ďalším krokom bolo zmeranie aktuálneho stavu a začiatok návrhu dizajnu interiéru. Dom má poloátriový charakter a je členený horizontálne aj vertikálne. Dispozičné riešenie je veľmi dobré, čo uľahčilo našu prácu.

NÁVRH INTERIÉRU

Každý návrh sa vyvíja postupne a je vždy jedinečný. Je to výsledok správnej komunikácie architekta s klientom. V tomto prípade bolo hlavnou požiadavkou, ktorú sme sa snažili naplniť, nadčasový interiér. Investor si prial moderný interiér, ktorý bude aj o päť rokov stále trendy.


Pri tvorbe vizualizácii sme priestor ladili do jemných krémových farieb kombinovanej s tmavou čiernou, ktorá sa neskôr po konzultácii s klientom zmenila na medenú. Kompozičné riešenie je minimalistické s prevažne horizontálnym členením nábytku v obývacej izbe.

REALIZÁCIA INTERIÉRU ZAČÍNA

Projekt sa aj počas realizácie stále vyvíja. Pri dobrej spolupráci môžu vzniknúť pekné a jedinečné nápady. Dôkazom toho je aj požiadavka investora, ktorý prišiel s návrhom vymeniť tmavé antracitové obklady za svetlý medeno-hnedý obklad. Už prvé vizualizácie naznačujú že zmena bude prospešná. Zlepší sa tak nielen optické zväčšenie priestoru, ale aj pocit z  pohodlia interiéru. Hnedá je príjemnejšia a citlivejšia pre vnímanie človeka.  Samozrejme je to spôsobené tým, že obsahuje prvky červenej. Červená farba sa radí medzi takzvané ,,teplé farby", ktoré na vnútornú pohodu človeka vplývajú pozitívne. V kombinácii s krémovou, čiže svetlou farbou sa hnedé plochy dostávajú do popredia a tiež všetko čo je svetlejšie, alebo tmavšie od hnedej farby vyniká.

Podobne to bolo aj  s krbom, kde investor prišiel s veľmi dobrým nápadom, ako vylepšiť krbovú stenu, ktorý sme  ihneď schválili. Mliečne sklo na krbe priestor oživý, zväčší  a lesk dodá krbu a celkovému priestoru oveľa lepší efekt, ako keby sme tam použili iba obyčajnú bielu farbu. A pritom je to stále biela.

 REALIZÁCIA INTERIÉRU POKRAČUJE NA JEDNOTKU

Po  omietkach a dokončení obkladov stien sa celý priestor opäť vymerá a môže sa začať kladenie podláh. Opätovným vymeraním sa zamedzí nezrovnalostiam a chybám pri kladením. Pre interiér tohto rodinného domu sme zvolili svetlú jemne lesklú dlažbu s rozmermi 60x60, ktorá priestor vďaka svojmu odlesku zväčšuje a odľahčuje. Ďalším výrazným prvkom interiéru je osvetlenie. V tomto prípade pracujeme s tromi druhmi svietidiel a to je hlavné/efektné osvetlenie, dekoračné a núdzové osvetlenie. Dekoračné osvetlenie dopĺňa atmosféru v obývacej izbe, ktorá je výškovo oddelená od kuchyne. Núdzové osvetlenie je rozmiestnené po celom dome a funguje na pohybový senzor.

Prebiehajú inštalácie elektrických spotrebičov, jedálenský kút odfotený v priestore obývaciej izby sa presúva ku kuchyni. Celý nábytok je vyrobený a montovaný na mieru. Výhodou tohto interiéru je možnosť dodatočného zariadenia akýmikoľvek dizajnovými doplnkami. Majitelia si tak môžu svoje bývanie aj po rokoch stále obmeniť. Momentálne zvolili do jedálne Vitra eames stoličky.

REALIZÁCIA INTERIÉRU INŠTALÁCIA ZABUDOVANÝCH ZARIAĎOVACÍCH PREDMETOV, KUCHYNSKEJ LINKY, HYG. ZARIADENÍ RADIÁTOROV, AJ STLIČKY DO KUCHYNSKÉHO KÚTA 

Prebiehajú finálne úpravy. Inštalujú sa dizajnové radiátory, ktorých funkcia je viac estetická ako funkčná, keďže v celom dome je podlahové kúrenie. Dokončujú sa práce v kúpelniach. Detská kúpelňa je ladená do svetlozelených odtieňov a kúpelňa rodičov je  kombináciou bielej a červenej.Vďaka dobrej komunikácií s klientom, vhodným materiálom a kvalitnému prevedeniu, vie interiér očariť a nielen to. Z takto zrealizovaného interiéru sa Vám nebude chcieť ani odísť. Ak máte aj Vy záujem o originálny návrh interiéru kontaktujte architektov m8arch, radi Vám poradíme a navrhneme interiér podľa Vašich predstáv.

Návrh fasády a okolia objektu  nájdete tu.

Celý návrh interiéru si môžete pozrieť tu.

Copyright © 2012-2024 m8arch s.r.o. Tvorba web stránok - Ján Ďuriga

+421 902 429 902 | info@m8arch.sk