moderné riešenia
19. 01.

realizácia bytu v Piešťanoch

        Štvorizbový byt v Piešťanoch slúži pre mladú začínajúcu rodinu, ktorej požiadavkám sme prispôsobili celý návrh.  K bytu patrí aj terasa, ktorú sme taktiež zhotovili podľa predstáv majiteľov.

 

Dispozícia bytu je riešená tak, že obývacia izba je priechodná a málo osvetlená, čo značne komplikovalo funkčné riešenie návrhu. Aj z tohto dôvodu sme zvolili do celého priestoru prevažne svetlé farby, ktoré zabezpečujú, že priestor pôsobí priestranne a presvetlene. Steny sú obložené kamenným obkladom, ktorý je síce farebne nevýrazný no svojou štruktúrou priestor ozvláštňuje, dodáva mu vzdušnosť a svetlosť. Toto elegantné riešenie sa perfektne hodí do obývacích izieb a reprezentačných miestností.

        

        

 

Väčšina nábytku bola vyrobená na mieru podľa nášho návrhu okrem sedacej súpravy, ktorú si zákazník vybral sám. Keďže vieme, že podsvietené niky dodávajú interiéru šmrnc, navrhli sme takýto typ niky aj v tomto štvorizbovom byte. Nika je umiestnená nad sedacou súpravou a je to veľmi elegantný a efektný spôsob riešenia odkladacieho priestoru.

        

Jednou z požiadaviek investora bol aj krb v obývacej izbe. Rozhodli sme sa to vyriešiť nekonvenčne a to umiestnením krbu asymetricky. Krb je odsadený od podlahy a svojím objemom zasahuje do priestoru, čím čiastočne uzatvára obývaciu izbu. Nad krbom je opäť navrhnutá podsvietená nika, ktorá odľahčuje priestorové umiestnenie krbu.

              

        

Kuchyňa je celá vyrobená na mieru. Kombinujú sa v nej materiály ako drevo, kameň a kov. Kuchynský ostrov pôsobí na prvý pohľad masívne, no naopak svojou štruktúrou a odsadením výborne zapadá do celého interiéru. Ostrovná časť slúži nielen funkčne, ale aj esteticky ako oddeľujúci prvok kuchynskej a obývacej časti.

       

       

V celom byte sú použité prevažne bodové svietidlá zapustené v podhľade. Podhľady sú znížené a v niektorých miestach sú nasvietené led osvetlením.

Celú štúdiu projektu nájdete v sekcii interiér.

Mám záujem o návrh interiéru od architektov m8arch

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Copyright © 2012-2024 m8arch s.r.o. Tvorba web stránok - Ján Ďuriga

+421 902 429 902 | info@m8arch.sk