moderné riešenia
15. 11.

realizácia kaviarne Coffee- Berry

          Kaviareň sa nachádza v Hlohovci a jej hlavnú klientelu tvoria mladí aktívni ľudia. Požiadavkou investora bolo vytvorenie atraktívneho a inovatívneho prostredia, ktoré vie svojou jedinečnou atmosférou zákazníkov zaujať.

V kaviarni sa prevažne podávajú koláče, víno a káva, a aj z tohto dôvodu je celý interiér ladený do kávových až béžových odtieňov. Táto hnedá kombinácia je podčiarknutá výraznými stoličkami vínovej farby, ktoré pripomínajú tvar červených bobúľ- berry. Atmosféra kaviarne je doplnená doplnkami s motívmi kávy.

Takto  vyzeral priestor pre tým ako sme začali kaviareň navrhovať.

   

Finálny interiér po dokončení prác.

    MATERIÁLY A FARBY

V kaviarni sme sa snažili vytvoriť príjemnú domácku atmosféru, aj z toho dôvodu sme zvolili drevenú podlahu. Drevená podlaha pôsobí v tomto prostredí oveľa teplejše a priateľskejšie ako chaldná dlažba. Vybrali sme tmavší odtieň hnedej, ktorý pekne kontrastuje so svetlými béžovými stenami a zároveň korešponduje s tmavým podhľadom. Materiál podhľadu je taisto drevený, ale lesklý, vďaka čomu sa vytvára zrkadlový efekt. Zemitá farebnosť interiéru je doplnená svetlým kamenným obkladom barového pultu a steny za barom, ktorý tvorí nenápadné centrum kaviarne.          

                  

                             

DISPOZIČNÉ RIEŠENIE

Úzka dispozícia kaviarne viedla k rozdeleniu priestoru na “mužskú“ a “ženskú“ časť, čo súvisí s fajčiarskou a nefajčiarskou časťou. Hygienické zariadenie je rozdelené na obidve strany, podľa mužskej a ženskej časti. Fajčiarska časť sa nachádza v blízkosti krbu, ktorý dotvára domácu atmosféru. Celý priestor je plne klimatizovaný, čo uľahčuje prevádzku fajčiarskej časti. Elektrický krb je umiestnený asymetricky a jeho pozícia je vyzdvihnutá vytvorením niky.

                                 

ESTETICKY AJ FUNKČNE S PODHĽADOM

Výrazným prvkom kaviarne je podhľad, ktorý je farebne aj priestorovo rozčlenený. Podhľad je navrhnutý z hnedej a béžovej lesklej dýhy, ktorá je rôzne odsadená a podsvietená led osvetlením. Celkové osvetlenie kaviarne je doplnené bodovými zapustenými lampami. Podhľad spĺňa nielen estetickú funkciu, ale tiež prekrýva celé technické zariadenie. ktoré je umiestnené tesne pod stropom.

                                 

TERASA A LETNÝ PAVILÓN

Na koľko si kaviareň našla svojich stálych zákazníkov, investor sa rozhodol kaviareň rozšíriť o vonkajšiu terasu a letný pavilón. Vďaka dobrej spolupráci bol tím m8arch prizvaný aj k tomuto projektu. Štúdiu projektu nájdete  na stránke m8arch.

 

 

Pre zaujímavosť takto vyzerala plocha pred návrhom m8arch.

Mám záujem o návrh od architektov m8arch.

Copyright © 2012-2024 m8arch s.r.o. Tvorba web stránok - Ján Ďuriga

+421 902 429 902 | info@m8arch.sk